MED - jediná potrava pre život...

21.06.2024
Vážení čitatelia, vzhľadom k tomu, že aká doslova temnota vládne medzi ľuďmi, aké kvality sa každý deň v spoločnosti ukazujú (česť výnimkám) ... bezcharakternosť, absencia empatie, duchovné umŕtvenie bytostí, závisť, konzumný egoizmus, a iné ... , je vhodné si niečo napísať o slnečných bytostiach Prírody, ktoré sú vedené svetelnými morfickými a morfogenetickými poliami Planéty Zem a tými sú včely ... a áno, od ktorých v princípe Vedomia si môžeme zobrať príklad ... Obdobie letného slnovratu je ideálne pre túto tému ...

Vedeli ste, že v mede sú živé enzýmy? Okrem enzýmov med obsahuje dôležité Aminokyseliny,  Vitamíny skupiny B,  Vitamín C, Minerály, Antioxidanty – Flavonoidy, ktoré sú veľmi prospešné pri ochorení, pretože majú protizápalové vlastnosti. Med obsahuje látku, ktorá pomáha ľudskému mozgu lepšie fungovať.

ZAUJÍMAVOSTI O MEDE

Med je JEDINÁ potrava na svete, ktorá sama dokáže udržať ľudský život. Včely zachránili ľudí v Afrike pred hladom. Stačí jedna čajová lyžička medu na udržanie života človeka 24 hodín. 

PROPOLIS

vyrobený včelami je najsilnejším prírodným ANTIBIOTIKOM. Na získanie 1 gramu včelieho jedu, potrebujete žihadlá zhruba z 10 000 včiel.

Med NEMÁ dátum expirácie, bol prvým tovarom na svete, aj ako platidlo. Na získanie 1 kg medu potrebujete nektár z viac ako 1 000 000 kvetov. 

Vedeli ste, že prvé mince na svete mali na sebe nakreslenú včelu? Včelí med je najzdravšia potrava na svete.

PEĽ 

Môže mať viac ako 1500 farieb a odtieňov, včela môže lietať rýchlosťou viac ako 60 km/h. Kráľovský dom vo Veľkej Británii konzumuje rumunský med.

Telá veľkých cisárov sveta boli pochované v zlatých truhlách a potom natreté medom, aby nezhnili. Med sa nazýval aj elixírom mladosti a života.

Včely sú JEDINÝ hmyz, ktorý vyrába potravu pre ľudí. Egypťania ho používali ako liek proti telesným slabostiam a ako divotvornú masť na liečenie vredov. Už Hippokrates, slávny grécky lekár podával med chorým ako samotný alebo s teplým mliekom. Táto metóda sa zachovala dodnes. Na vonkajšie použitie ho predpisoval aj na rany. Keď rana krváca a nasype sa na ňu cukor, zastaví krvácanie a takúto istú funkciu plní aj med, ktorý tiež obsahuje glukózu a fruktózu.

MEDOVNÍK

Názov "MEDOVNÍK" - "Medové týždne" vychádza z toho, že mladí manželia po svadbe konzumovali med a hydromel (medovinu) na plodnosť. Matka (kráľovná) uloží za jediný deň dvojnásobnú váhu jej vajec.

Samička sa pári len raz za život viac ako s desiatimi trúdmi. VLASTNÉ PÁRENIE prebieha za letu vo vzduchu vo výške okolo 30 metrov nad zemou, kde sú termické prúdy vzduchu. Tu prebieha tzv. svadobný let, ktorý môže trvať až tri dni. Mladá panenská kráľovná má obmedzený čas na párenie. Pokiaľ nebude schopná niekoľko dní lietať kvôli zlému počasiu a zostane neoplodnená, stane sa nositeľkou trúdov. Za letu kráľovná kopuluje s 10 až 15 najschopnejšími trúdmi. Nosná plocha jej krídel v porovnaní s telom je malá, preto môže lietať iba v období zásnubných preletov alebo v čase rojenia, kedy má nízku telesnú hmotnosť. Matka pri každej kopulácii získava asi 5 - 6 miliónov spermií. V priebehu párenia vstrekujú do nej v spermate jedovaté látky, ktoré včeliu kráľovnu dočasne oslepia, aby poriadne nevidela. Biológovia našli proteín, ktorý je zodpovedný za blokovanie zraku. Pohlavný ústroj vytrhnutý z tela trúda zostáva v pošve kráľovny. Každý trúd po spárení umiera, matka sa vracia späť do svojho úľa a už nikdy trúdie zhromaždisko nevyhľadáva. Spermie si skladuje vo svojom tele v semennom vačku. Po návrate do úľa včely očistia a umyjú celé matkino telo. Vytiahnu uviaznuté pohlavné orgány trúdov a začnú sa o matku starať a výdatne ju kŕmiť materskou kašičkou. Ostatné včely pripravujú bunky pre kladenie vajíčok. Keď sa mladá včelia kráľovná stane jedinou vládkyňou včelieho úľa musí začať klásť vajíčka, aby sa mohli vyliahnuť mladé včielky. Prvé vajíčka začne matka klásť asi po týždni, ale môže začať aj skôr. Kráľovná denne môže naklásť až 2000 vajíčok, ktoré spoločnou váhou prekračujú jej telesnú hmotnosť.

MATERSKÁ KAŠIČKA 

Je určená pri liečení tráviacich porúch, poruchy urogenitálneho systému a na celkové zvýšenie odolnosti. V staršom veku zlepšuje využitie vápnika v organizme, čím tlmí rozvoj osteoporózy, účinne pôsobí proti predčasnému starnutiu. Vhodná na liečenie neplodnosti. Materská kašička môže byť prospešná aj počas tehotenstva. Obsahuje totiž živiny (biotín, folát, železo), ktoré podporujú zdravý vývoj plodu a pomáhajú vyrovnať sa s prípadnou hormonálnou nerovnováhou. V tomto smere je však dôležité užívanie materskej kašičky konzultovať s lekárom - gynekológom.

APITERAPIA

Včely mávajú krídlami viac ako 11 000 krát/minútu. Rezonujú, vytvárajú morfické a morfogenetické polia určitú liečivú energiu, preto mnohí využívajú včielky aj na "Apiterapiu" - Posilňuje imunitný systém a pomáha pri rôznych alergiách, chronických infekciách hrdla, migrénach, nespavosti, emocionálnych poruchách, depresii, reumatizme, bolesti chrbta a ústupe mozgovej príhody. Slovo "Apiterapia" bolo prvý krát použité a definované zakladateľom tejto bioterapie Dr. Charlesom Mrazom v roku 1986.

Pobyt v apidomčeku je forma Apiterapie, kde ide hlavne o dýchanie čistého včelieho vzduchu (Apiresterapia). Ten obsahuje množstvo éterických olejov (včelí vosk a propolis – moja obľúbená vôňa !). Apiterapia je vhodná pri dýchacích alebo psychických problémoch, pre lepší spánok a menšiu nervozitu.

ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZY

Archeologické nálezy skamenelín včely z treťohôr (miocénnej doby) dokazujú, že včela žila na našej planéte už pred 15 miliónmi rokov, teda ešte pred človekom dnešného typu, či neandertálskeho typu, ktorý sa objavil až v štvrtohorách. S určitosťou však vieme, že med a mlieko patrili medzi hlavné potraviny pravekého predhistorického človeka a že ľudia žijúci normádskym (kočovným) životom poznali včelu a jej produkty tiež.

MANNA MED

Jediný med, ktorý si môžu vychutnať aj alergici na včelie produkty je manna med. Medovicu rastlinného pôvodu nazývame Manna. Vznikne vtedy, keď je v lete veľký rozdiel teplôt medzi dňom nocou – chladná noc a horúci deň. Vtedy stromy alebo rastliny vylúčia sladkú šťavu a včely ju zbierajú.

Vedeli ste, že najlepší med pre ženy je malinový med? Nazývaný aj: "PRIATEĽ SRDCA". Má aj krásnu farbu.

V úli je 10 až 80 tisíc včiel.

Včela žije menej ako 40 dní, navštívi minimálne 1000 kvetov a vyprodukuje menej ako lyžičku medu, ale pre ňu je to celý jej život. 

Rezonanciu, ktorú vyžaruje, málokto vníma. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď sú ľudia nervózni a podráždení - tie včielky to vycítia a vtedy útočia viac. Pokiaľ máte čisté srdce a venujete sa včelárstvu, tak vás dobre poznajú. Včela má lepšie vyvinutý čuch ako pes, hovorieva ujo Ernest z Hontianskej Vrbice, ktorý sa venuje včelárstvu dlhé roky a mnohé vedomosti mám práve od neho. 

Svetelná energia včiel, ktorú môžu vnímať aj ľudia priaznivo naladení na vyššie frekvencie, nás aj psychicky, prípadne duchovne lieči, tak si ich chráňme a vážme ! Odmenia sa nám. Nesú totiž na svojich nožičkách obrovskú ťarchu - osud tohto sveta.


© Daniela Poliaková, www.ariadneknihy.sk, jún 2024

© Andrea Lavenda, www.ariadneknihy.sk, jún 2024


https://www.ariadneknihy.sk/